• Noc s Andersenom

4. 5. 2023

Na prelome marca a apríla sa naša škola zapojila do medzinárodného podujatia na podporu čítania s názvom  "Noc s  Andersenom". Žiaci štvrtých ročníkov sa pod vedením pani učiteliek Roštárovej a Vrábelovej odhodlali stráviť v priestoroch školy nielen poobedie, ale aj celú noc. Nikto z nich to však neoľutoval. Žiaci sa pomocou rôznych aktivít naučili niečo nové o známom dánskom spisovateľovi, precvičili si čitateľské zručnosti, rozvíjali svoju tvorivosť, trénovali si  trpezlivosť či nemenej dôležitú spoluprácu. Vďaka mamičkám, ktoré im pripravili rôzne dobroty, im v bruškách neškvŕkalo a mohli sa  plne venovať všetkým aktivitám. Za dobre vykonanú prácu ich čakalo malé prekvapenie, v podobe ohňovej šou, ktoré nám zabezpečila skupina Black Evils. No a aká by to bola noc, keby sa neniesla nádychom tajomna a strachu. Na záver bola pre žiakov pripravená úloha, kde si pretrénovali nielen hlavičky, ale aj telo a vyskúšali svoju odvahu tak, že v úplnej tme a po celej škole museli hľadať indície potrebné na jej vyriešenie. Verte či nie, naši štvrtáci to hravo zvládli a na druhý deň ráno spokojní a plní nových zážitkov odchádzali so svojimi rodičmi, síce trochu nevyspatí, no s úsmevom na tvári.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Noc s Andersenom.

• Moricove Sučany

3. 5. 2023

Takmer po 5 rokoch do našej školy opäť zavítali recitátori súťaže Moricove Sučany. Krásu slova prednieslo 29 recitátorov zo 6 škôl z nášho okresu. Naposledy sme organizovali  v roku 2018 už 14. ročník súťaže, ktorá je venovaná nášmu rodákovi Rudovi Moricovi. Keďže ho fascinovala príroda, všetky ukážky súviseli s jej krásou, čarom, ba dokonca sme sa niečo dozvedeli aj o jej liečivých účinkoch.

O víťazoch rozhodovala 3-členná porota – čestnou členkou poroty je pani doktorka M. Drimalová, dcéra pána E. Lazišťana, v ktorého pamätnej izbe aj súťaž prebiehala, Mgr. J. Janíková (vyučujúca SJL) a Ing. A. Hazerová (asistentka učiteľa). Ako to dopadlo?

1. kategória: Poézia

3. kategória : Próza

1. Nina Olešová                 –ZŠ SNP Sučany
            2. Miriam Šichtová             – Gymnázium Lettricha

Všetkých čakalo, ako vždy, výborné občerstvenie a na víťazov krásne diplomy s portrétom spisovateľa a zaujímavé knihy.

Víťazom srdečne blahoželáme . Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie o rok.

Mgr. Jarmila Hanáková

• Prvý SWAP KNÍH je za nami, tešíme sa na ďalší

2. 5. 2023

Aj takýmto ekologickým spôsobom naši žiaci získali nové knihy. Najprv doniesli nejakú knihu, ktorú už nečítajú a chceli by ju vymeniť. Za knižku dostali žetónik. A v stredu 26. 04. 2023 sa výmena mohla začať. Do výmeny žiaci doniesli 64 kníh – od encyklopédií, cez obrázkové knižky až po detektívky. Žiaci boli z nových kníh veľmi nadšení a tešia sa na ďalšiu výmenu.

Text: Kristína Anna Buzinkayová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Prvý SWAP KNÍH je za nami, tešíme sa na ďalší.