Novinky Online testovanie;ALF 2% dane Prihlásenie Suplovanie Informačný sprievodca Relácie školského rozhlasu ON LINE SÚŤAŽ - GEOGRAFIA
Navigácia
 • ŠKOLSKÝ ROK 2015/2016

  MILÉ ŽIAČKY A ŽIACI :)

  Slávnostné zahájenie školského roka bude 2. septembra o 8:00 hod. pred budovou školy.

  TEŠÍME SA NA VÁS!

 • SLÁVNOSTNÉ UKONČENIE ŠKOLSKÉHO ROKA

  Na posledný deň školského roka čakali už všetci žiaci nielen našej školy. Po práve sa tešia na zaslúžené chvíle oddychu. Ešte skôr, ako si z rúk svojich triednych učiteľov prebrali vysvedčenia sa už tradične stretli, aby zhodnotili úspechy v školskom roku 2014/2015.

  Aj tento školský rok veľa našich žiakov dosiahlo výnimočné úspechy.

  Teraz však už prajeme všetkým žiakom krásne prázniny :)

  FOTOALBUM

 • NÁVŠTEVA VO FULNEKU

  26. júna sme sa opäť vybrali na návštevu do Fulneku, kde sídlia naše dve spriatelené školy - ZŠ T. G. Masaryka a ZŠ J. A. Komenského. Deň sme začali návštevou Malého sveta techniky vo Vítkoviciach.

 • VÝSLEDKY MAJSTROVSTIEV ŠKOLY V ŠPORTOVEJ STREĽBE
 • ŠKOLSKÝ VÝLET - 5.A a  5.B

  V  dňoch 24. a 25. júna sa žiaci 5.A a 5.B vybrali na výlet, ktorý bol pre nich zaslúženou odmenou za prácu počas celého školského roka.

  Hlavným cieľom nášho výletu bol Detský sen v Martine – interiérové detské ihrisko, v ktorom sme sa mohli vyblázniť. Užili sme si tu „kúpeľ“ vo farebných loptičkách, skákanie na trampolíne a skákacom hrade, lezenie po stene, jazdu na autíčkach i futbalový zápas. Po takejto adrenalínovej zábave sme sa s chuťou pustili do chrumkavej pizze v neďalekej pizzerii. Dúfame, že takýto deň si opäť onedlho zopakujeme.

  Mgr. Petra Povalová, Mgr. Janka Šmajdová a žiaci 5.A a 5.B

  FOTOALBUM

 • NOVINKY VO FOLBUMOCH
 • NOVINKY VO VIDEÁCH

  Slávnostná akadémia Krátky zostrih zo slávnostnej akadémie k 40. výročiu

  Plavecký výcvik 2015 Štvrtáci na plaveckom výcviku

  Stavanie mája 2015 - Stavanie mája 2015

   

   

   

 • DRUHÁCI NA GAZDOVSKOM DVORE

  Nech žijú výlety!

  Druháci a žiaci špeciálnej triedy sa vybrali vlakom na výlet. Naším cieľom bol gazdovský dvor v Turčianskych Kľačanoch. Žiakov zaujala výroba syra, ktorá bola „korunovaná“ ochutnávkou. Veľmi milé prostredie, mnoho domácich zvierat a poučný ekoprogram prispeli k vydarenému školskému výletu.

  Mgr. Mária Slouková

   

   

 • FYZIKÁLNO-GEOLOGICKÁ EXKURZIA

  Dňa 8.6. sme sa my, deviataci, zúčastnili poslednej spoločnej exkurzie. Spolu s pani učiteľkami Pokrievkovou a Palubjakovou sme ráno vyrazili na cestu plnú srandy. Navštívili sme toho fakt dosť. Našou prvou zástavkou na našej dlhej ceste bola mincovňa v Kremnici, kde sme sa dozvedeli, ako sa razili mince kedysi a ako sa razia dnes, videli sme aj, ako pracujú jednotlivé stroje. Potom sme sa išli pozrieť na výstavu žiakov z umeleckých škôl. Ďalej sme sa presunuli do starej banskej štôlne – Andrej, ktorá bola pre mnohých asi naj zážitkom. Vyfasovali sme prilby, plášte a išli do bane, kde bolo 7 stupňov. Sprievodca nám porozprával o banskom nešťastí a paranormálnych javoch, a tak, i keď sa tam všetkým veľmi páčilo, sme sa radšej vrátili. Neskôr sme si poobzerali krásy Kremnice. Nasledovala návšteva planetária a hvezdárne v Žiari nad Hronom. Spoločne sme pozorovali slnečné škvrny, 3D fotografie Marsu a film, ktorý sa premietal na strope, ktorý mal priemer 10 metrov. Film bol o vzniku vesmíru až po planéty a súhvezdia. Na záver sme sa zastavili pri strede Európy, v Kremnických baniach, kde sme si napísali  malý test. Domov sme prišli vyčerpaní, ale aj napriek tomu sa nám exkurzia páčila.

  FOTOALBUM

  žiaci 9.A a 9.B - M. Fúčela, V. Schneiderová, N. Móricová, J. Kotteková a M. Vrabec

 • NOVINKY VO FOTOALBUMOCH
 • CYKLOTURISTIKA 2015

  Kantorská dolina sa stala cieľom cykloturistiky štvrtákov. Vo štvrtok, 4. 6. 2015 túto trasu zvládlo 19 žiakov a 2 pani učiteľky. Výlet to bol veľmi pekný a nás teší početný záujem štvrtákov.

  FOTOALBUM

  Mgr. Mária Slouková

 • PLAVECKÝ VÝCVIK
 • SLADKÁ SLOVENČINA

  Pri písaní dynamického opisu sa žiaci zamýšľajú aj nad tým, ako postupovať pri pečení či varení. Našim deviatakom sa pri tom tak začali zbiehať slinky, že sa rozhodli o pečení nielen písať, ale si ho v praxi aj vyskúšať. Po dohode, aké koláčiky napečú a donesení všetkých ingrediencií sa premiestnili do kuchynky, kde skúšali svoje kulinárske schopnosti. O tom, že sa im výtvory naozaj vydarili, svedčia fotky vo fotoalbumoch. Opäť si tak dokázali, že slovenčina môže byť aj hravá, zábavná a oplatí sa vedieť teoretické vedomosti využiť v praxi.

  FOTOALBUM 9.A

  FOTOALBUM 9.B

  Mgr. Petra Palubjaková

 • 9. A V TATRÁCH

  V piatok 29. 5. 2015 sa 9. A vybrala na svoj posledný spoločný výlet do Vysokých Tatier. Po dlhom blúdení sme dorazili do cieľa. Po ubytovaní sme hrali rôzne športové hry, následne sme sa vybrali na sedlo pod Lomnickým štítom. Pôvodne to síce mala byť len malá prechádzka mestečkom Tatranská Lomnica, no po niekoľkominútovom stúpaní sme boli očarení panorámou, ktorá sa pred nami zjavila. Keď sme sa vrátili na ubytovňu, spoločne sme si opekali a spomínali na chvíle, ktoré sme spolu zažili v škole či na rôznych výletoch.

  Na druhý deň sme mali skorší budíček, pretože sme šli na celodenný výlet. Začali sme prechádzkou okolo Štrbského plesa, odkiaľ sme pomaly stúpali k vodopádu Skok. Túra bola pre niektorých trošku náročná, no výhľad stál za tú námahu. Spoločne sme dýchali čerstvý tatranský vzduch a obdivovali krásu našich veľhôr. Večer sme trávili čas spoločnými piesňami a hrami.

  Tretie ráno preverilo naše schopnosti v rýchlom balení a spoznávaní železničných uzlov.

  Tieto tri dni náš kolektív viac utužilo. Zažili sme spolu krásne chvíle, na ktoré budeme všetci dlho spomínať. FOTOALBUM

  Žiaci 9.A triedy 

 • LITERÁRNA EXKURZIA LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - VRBICA

  Dňa 28. mája 2015 sa žiaci 8. ročníka (doplnení o 11 žiakov 6. A triedy) zúčastnili exkurzie v Liptovskom Mikuláši a vo Vrbici. Po chladných upršaných dňoch nás od rána konečne privítalo slniečko.

  Našou prvou zastávkou bola návšteva Múzea J. Kráľa, kde sme videli autentickú mučiareň, potom sme sa oboznámili s vykopávkami starého Liptova, s tvorbou a životom J. Kráľa. Časť expozícií bola venovaná aj najznámejšiemu zbojníkovi Jánošíkovi. Posledné miestnosti nám pripomenuli obete 2. svetovej vojny. O pár minút sme sa ocitli v Tatríne, ktorý bol predchodcom Matice slovenskej. Exkurziu sme ukončili vo Vrbici, v rodnom dome súrodencov Márie a Martina Rázusovcov. Krásou Liptova sme sa pokochali vďaka nádhernému výhľadu z Hájnice, kde sa nachádza aj pomník venovaný obetiam 2. svetovej vojny. Nedávno tu zavítal aj náš prezident pán A. Kiska. Domov sme sa vrátili plní dojmov a obohatení o nové vedomosti. Už teraz sa tešíme na ďalšiu zaujímavú exkurziu.

  Žiaci 8. A triedy

  FOTOALBUM

 • KRAJSKÉ KOLO - VYBÍJANÁ

  Dvadsiatehoôsmeho mája sa mladšie žiačky zúčastnili krajského kola vo vybíjanej v Žiline. Najlepšií sa stretli na ZŠ Limbovej. Jedenásť tímov sa rozlosovalo na dve skupiny - A a B. Skupina A zostala hrať na ZŠ Limbovej, a skupina B, do ktorej patrili aj naše žiačky sa presunula na ZŠ a MŠ Gaštanovú. Dva víťazné tímy z každej skupiny sa opäť stretli na ZŠ Limbovej, kde sa odohrávalo finále. Naše žiačky sa dostali až do spomínaného finále. Keďže už boli celkom vysilené, nedokázali finále odohrať s plnou silou. Ale aj tak vybojovalil krásne 4. miesto... Veľké ĎAKUJEME patrí našej trénerk - pani učiteľke Vrabcovej.

  Miriam Dianovská, žiačka 7.B

  FOTOALBUM 

 • PRIPRAVUJEME - MDD - 29.5.2015

  1. jún - Medzinárodný deň detí

  Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí v Ženeve, vo Švajčiarsku v roku 1925. 

  Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo v svojich krajinách takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Nie je úplne jasné, prečo práve 1. jún bol vybraný ako MDD. Avšak tento dátum je na svete najobľúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách.

  Naši žiaci oslavuju MDD v piatok 29.5.2015. Čaká na nich niečo nové, netradičné.

 • KONZULTAČNÉ RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

  Vážení rodičia,

  pozývame Vás na posledné tohtoročné konzultačné rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční

  26. 5. 2015 (utorok) v čase od 13:30 do 17:00.

  Konzultácie budú venované hlavne prospechu, správaniu, dochádzka, ale aj výletom, exkurziám a iným záležitostiam.

  Tešíme sa na stretnutie s Vami.

 • LITERÁRNA EXKURZIA - BANSKÁ BYSTRICA, TAJOV

  Týždeň literárnych exkurzií pokračoval vo štvrtok, 21.5.2015, kedy sa na spoznávanie Slovenska vybrali naši deviataci. Cieľ bol jasný – Pamätný dom Jozefa Gregora – Tajovského v Tajove, kde sa najskôr dozvedeli zaujímavé informácie o ďalšom významnom rodákovi tejto obce – Jozefovi Murgašovi – o ktorom sa dozvedeli napríklad aj to, že okrem známeho zdokonalenia vynálezu bezdrôtového telegrafu (ktorý si naši žiaci mohli vyskúšať) objavil aj navijak na udice. Zvyšok času si overovali poznatky o spisovateľovi J. G. Tajovskom, poobzerali si predmety, ktoré používal, zoznámili sa s jeho rodinou či menej známymi faktami. Po Tajove bolo ďalšou zastávkou Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici, ktoré konečne videli aj zvnútra. Tu boli pre nich pripravené vzdelávacie aktivity, pomocou ktorých si zopakovali, čo už z dejepisu vedeli o Slovenskom národnom povstaní, pozreli si tiež film o generálovi Rudolfovi Viestovi a prezentovali medzi sebou poznatky, ktoré nadobudli skúmaním skutočných prameňov – vecí, ktoré pochádzajú z obdobia druhej svetovej vojny.
  Deviataci touto exkurziou ukončili praktické objavovanie literárnych vedomostí, ktoré nadobúdali na hodinách. Tie ďalšie ich čakajú na stredných školách.

  FOTOALBUM

  Mgr. Petra Palubjaková

 • SADÍME GINKO - DARČEK ZO ZŠ a MŠ T.G. MASARYKA

  Strom má už od dávnych čias významné miesto v živote ľudí. Dával im drevo na oheň, na výrobu nástrojov, nábytku … Poskytoval plody. V ľudovom liečiteľstve sa využívala kôra, kvety i listy. Stromy chránili obydlia pred vetrom a bleskami. Svojimi koreňmi odčerpával vodu z ich okolia, spevňoval hrádze, vymedzoval hranice. Pod vetvami stromov ľudia hľadali úkryt pred slnkom či dažďom, v ich tieni odpočívali alebo sa schádzali na besedy. A aj preto stromy oprávnene vstúpili do histórie ľudstva.

  Základná škola Slovenského národného povstania oslávila krásnych 40 rokov. Pri tejto príležitosti dostala krásny darček – STROMČEK GINKO. Ginko dorastá do výšky 40 metrov a môže sa dožiť až 2000 rokov. Symbolizuje nesmrteľnosť, bolo vraj najstarším stromom zo všetkých a prežilo bez zmeny až do dnešných čias. Podporuje nadšenie pre nové nápady, umožňuje prekonať hranice určené ostatnými alebo samým sebou.

  Dnes sme si GINKO spoločne zasadili. Naši žiaci sa isto môžu tešiť na kopec noviniek. V ich hlavičkách budú vznikať samé dobré nápady a začnú prekonávať samých seba.

  Veľmi pekne ďakujeme Základnej škole a materskej škole T. G. Masaryka z Fulneku za krásny darček.

  FOTOALBUM

  Mgr. Ivana Remeňová

strana: