Novinky Online testovanie;ALF 2% dane Prihlásenie Suplovanie Informačný sprievodca Relácie školského rozhlasu ON LINE SÚŤAŽ - GEOGRAFIA
Navigácia
 • NETRADIČNÉ VYUČOVANIE NA 1.APRÍLA

  Dátum 1.apríl je známy ako Medzinárodný deň vtákov ale aj ako Deň bláznov. V našej škole sme tento deň zažili netradičné vyučovanie. O zábavné a zaujímavé okamihy sa postarali učitelia našej školy spolu s pani riaditeľkou M. Lamošovou a pani zástupkyňami M. Pokrievkovou a Ľ. Sýkorovou. Učitelia si počas každej prestávky vyžrebovali meno učiteľa, namiesto ktorého pôjdu učiť. A tak sa stalo, že matematikárka učila ANJ, SJL, FYZ. Slovenčinárka vzdelávala žiakov CHEM, MAT, BIO. Angličtinárka vyučovala MAT, INF, SJL. Pani asistentky sa stali vyučujúcimi rôznych predmetov, pani riaditeľka a pani zástupkyne vyučovali aj MAT, SJL, INF a asistovali učiteľom. Dokonca sa z pánov učiteľov stali učiteľky a z učiteliek učitelia :). A školský rozhlas vydával rôzne zvuky a aj zvonenie sa zbláznilo. Ani naši žiaci sa nedali zahanbiť. Tiež sa im podarilo niekoľko zaujímavých kúskov: zamknuté dvere, vymenené triedy, otočené lavice, žiak v skrini, žiaci pod stolom, lavice a stoličky na chodbe, prekážky na chodbe. Bol to zábavný deň, ale našťastie 1.apríl je len jedenkrát v roku :)

  Mgr. Mária Petrikovičová

 • NOC S ANDERSENOM
  27. 3. 2015 – deň, na ktorý sme sa my štvrtáci veľmi tešili. Čakala nás predsa Noc s Andersenom, noc plná zaujímavých aktivít. Na začiatku sme museli pánovi Andersenovi sľúbiť, že budeme pri plnení úloh trpezliví a aj sme boli. Úlohy, ktoré nám pripravil, sme so vzájomnou pomocou zvládli a objavili sme aj poklad. Bola ním kniha, ktorá je naozaj pokladom, dokáže  nás urobiť múdrejšími. Ďakujeme pán Andersen.                        žiaci 4.A a 4. B triedy
 • Deň narcisov

  Aj keď symbolom Dňa narcisov je žltý narcis – kvet jari, v piatok 27.3. sme sa zobudili do typického sychravého jesenného rána. No ani neustávajúci príval dažďovej vody neodradil našich deviatakov od rozhodnutia, zapojiť sa do tejto na Slovensku najväčšej verejnoprospešnej finančnej zbierky. Vyzbrojení dáždnikmi a identifikátormi sa vydali v sprievode pani učiteliek do ulíc Sučian, Turčianskej Štiavničky a Podhradia. Ešte pred tým, stihli pripnúť narcisy žiakom a zamestnancom našej školy.

  Svojím nadšením pre vec ako aj príjemným vystupovaním oslovili ľudí, ktorí sa dobrovoľným príspevkom rozhodli podporiť 19. ročník tejto charitatívnej akcie. Všetky príspevky budú použité na pomoc onkologicky chorým pacientom a ich rodinám, na podporu výskumu a liečbu rakoviny, na preventívne kampane Ligy proti rakovine.

  Nakoniec sa aj počasie umúdrilo a príspevky do pokladničiek pribúdali. Naši deviataci však mali pred sebou ešte jedno predsavzatie. Prekonať najvyššiu vyzbieranú sumu 1127,49 € z roku 2010. A to sa vďaka niekoľkým nadšencom, ktorí sa do ulíc vrátili aj po vyučovaní, naozaj podarilo. A aj keď nejde o žiadne preteky, sme radi, že naša škola prispela do celonárodnej zbierky sumou 1257 €.

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli pomôcť a veríme, že o rok nás narcis opäť spojí.   FOTOALBUM

 • 9.B si užíva posledné mesiace na základnej škole

  Končí sa marec a naši deviataci si čoraz viac uvedomujú, že ich o chvíľu čaká skúška vedomostí v podobe Testovania 9 a prijímacích skúšok na stredné školy. Ale stíhajú si užívať posledné mesiace v škole, tešia sa zo svojej spoločnosti, ako aj zo spoločnosti svojich učiteľov a mladších spolužiakov. S radosťou sa zúčastňujú rôznych aktivít. Aj po toľkých rokoch ma dokážu ešte príjemne prekvapiť :-)

  M.Petrikovičová

  FOTOALBUM TU

 • Aj v upršaný deň môže byť veselo, alebo žiaci 7.A, 7.B a 5.A oslavujú 100. hodiny matematiky

  Na piatok 27.3.2015 budú mnohí žiaci spomínať. Okrem Dňa narcisov, sa v 7.A, 7.B a 5.A oslavovala STÁ HODINA MATEMATIKY. Žiaci sa na tento deň tešia od začiatku školského roka a starostlivo počítajú a zapisujú každú hodinu. Ak Vás zaujíma prečo, tak to prezradím. Hodiny matematiky sú v netradičnom duchu – inak povedané jedna „ veľká matematická párty“. Žiaci súťažia v počítaní logických, vtipných, tradičných aj netradičných úloh. Popritom prebieha jedna veľká párty.

  Aj tento rok sa naši žiaci prekonali a svojim súťažným družstvám vymysleli originálne mená. V jednotlivých súťažiach získali veľa cenných bodov, vďaka ktorým si ich družstvo odnieslo sladkú odmenu. Tradične napiekli úžasné koláčiky a v 5.A dokonca nádhernú matematickú tortu. Za ktorú ďakujeme pani Šinglárovej.

   

  V 7.A vyhralo družstvo - Pekné princezny a Tomáš.

  V 7.B výhru rozdelili družstvá - Jašťuriek a Ofse.

  V 5.A sa víťazmi stali všetci. A hlavne si pochutnali na skvelej torte, muffinoch a kysnutých koláčoch.

   

  Už teraz sa všetci tešia na ďalšie sté hodiny matematiky.    FOTOGRAFIE NÁJDETE TU

  Mgr. Ivana Remeňová

 • Jarné tvorivé dielne

  Keď sa prebúdza príroda zo zimného spánku, začínajú pučať stromy, zelenať sa tráva všetci máme z toho radosť. Prichádza jar a obdobie veľkonočných sviatkov, ku ktorým neodmysliteľne patria vŕbové prúty, vajíčka a obyčaje súvisiace so symbolickým vynášaním zimy. I keď sa ľudové zvyky a tradície pomaly vytrácajú, naše pani učiteľky sa snažili predať posolstvo veľkonočných sviatkov a s nimi spojených zvykov našim žiakom.
  Blížiace sa veľkonočné sviatky sme si pripomenuli aj 25.3.2015 na „Jarných tvorivých dielňach.“ V tento deň žiaci spoločne s rodičmi, starými rodičmi, súrodencami, pani učiteľkami a pani vychovávateľkami kreatívne rozvíjali svoju zručnosť a fantáziu. Na pripravených stanovištiach sa mohli žiaci naučiť pliesť korbáče z vŕbových prútov, pomaľovať si vyfúknuté vajíčka voskom a farbami. Vyrobiť si veselý jarný štipček, alebo 3D lienku. Žiakom sa veľmi páčili stanovištia, kde si vystrihovali a modelovali kvietky a kytičky z farebných papierov. Bohatosť a pestrosť výrobkov svedčí o šikovnosti našich žiakov, ktorí si výrobky vyrobené  vlastnými rukami hrdo odniesli domov. Chlapci hlavne korbáče a dievčatá vajíčka a papierové kytičky.
  Musíme povedať, že tohotoročné podujatie navodilo príjemnú veľkonočnú náladu a tešíme sa na ďalšie akcie. Tiež chceme poďakovať všetkým návštevníkom za účasť a pani učiteľkám za prípravu a realizáciu Jarných tvorivých dielní.

  Fotografie z "Jarných tvorivých dielní" nájdete  ... TU

  Mgr. Ivana Remeňová

 • MATEMATICKÝ KOLKAN

  Tak ako po iné roky, aj tento školský rok sme sa zapojili do najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže MATEMATICKÝ KLOKAN. Jej vyhlasovateľom je asociácia Kangourou sans frontiéres so sídlom v Paríži a organizátorom na území Slovenskej republiky EXAM testing, s. r.o. Cieľom súťaže je ukázať aj „obyčajným” žiakom, že matematika nemusí byť vždy iba nezáživný predmet, ale naopak, môže byť zdrojom zábavy a v prípade úspechu aj radosti. Vlani riešilo zaujímavé logické úlohy viac ako 6 miliónov žiakov z 50 krajín sveta.

  Tento školský rok súťaž prebehla 23. marca 2015. Na našej škole sa do nej prihlásilo spolu 33 žiakov – z toho v kategóriách Klokanko (1. až 4. ročník ZŠ) 21, v kategóriách Školák, Benjamín a Kadet (5. až 9. ročník ZŠ) 12.

   

  Podrobné výsledky nájdete na stránke: http://www.matematickyklokan.sk 13. apríla 2015, alebo na stránke školy.   

   

  Fotoalbum z akcie: TU                                                     Mgr. Ivana Remeňová

 • PYTAGORIÁDA - výsledky obvodného kola

  Dňa 16.3. a 17.3.2015 sa 12 žiakov (od 3. až po 8. ročník) z našej školy zúčastnilo obvodného kola matematickej súťaže Pytagoriáda. Matematici pracovali usilovne a podarilo sa im dosiahnuť krásne výsledky.  

      

  Matúš Piroh (3.A)   11. miesto z 18. miest (46 žiakov) – úspešný riešiteľ

  Júlia Huberová (3.A)   14. miesto z 18. miest (46 žiakov)

  Lukáš Vojtek (4.A)   5. miesto z 21. miest (46 žiakov) – úspešný riešiteľ

  Patrik Masnica (4.A)   20. miesto z 21. miest (46 žiakov)

  Martin Čiljak (5.A)     6. miesto zo 17. miest (30 žiakov) – úspešný riešiteľ

  David Slaný  (5.B)     8. miesto zo 17. miest (30 žiakov) – úspešný riešiteľ

  Zuzana Fúčeľová  (6.B)    6. miesto zo 15. miest (35 žiakov) – úspešný riešiteľ

  Lucia Miklošová  (6.B)    11. miesto zo 15. miest (35 žiakov)

  Andrej Benko  (7.A)    3. miesto zo 10. miest (27 žiakov)  

  Miriam Dianovská  (7.B)    8. miesto zo 10. miest (27 žiakov)  

  Patrik Fúčela  (8.B)    8. miesto z 13. miest (27 žiakov)  

  Lucia Vojteková  (8.A)    8. miesto z 13. miest (27 žiakov)  

   

  Umiestnenie  žiakov nájdete aj na nástenke v škole pri zborovni.      Mgr. Mária Petrikovičová  

 • 3 v 1 – ZATMENIE, JARNÁ ROVNODENNOSŤ, NOV – a to všetko v jeden deň

  Zaujímavá zhoda smiley,

  Okrem toho, že nás dnes čakala jarná rovnodennosť (20.3.2015 o 23 h 45 min), teda deň, kedy na severnej pologuli začína jar a na južnej jeseň, sme sa stali svedkami viditeľného zatmenia Slnka. Slnko - Mesiac a Zem boli v jednej priamke, čo bolo možné na našom území vďaka krásnemu počasiu dobre pozorovať.

  No a nenechali sme si to ujsť ani na našej základnej škole. S pani učiteľkami sme si toto divadlo na oblohe patrične vychutnali.

  Pani učiteľky fyziky, geografie, matematiky a slovenského jazyka nám porozprávala, že dnešné zatmenie Slnka bolo najväčšie na území Slovenska medzi rokmi 2011 až 2026. Tiež, že na ďalšie väčšie čiastočné zatmenie Slnka si musíme počkať až do júna 2021, kedy zakryje Mesiac až okolo 60 % Slnka.

  Úplne zatmenie Slnka bolo na území Slovenska viditeľné 8.7.1842, tiež 11.8,1999 ... a najbližšie bude až 7.10.2135.

  Dozvedeli sme sa tiež, že v čase slnečných zatmení, mnoho vtákov a hmyzu často upadá do desivého ticha. Je to hlavne preto, že krajina sa ochladí a začne stúpať vietor. To, že vtáčiky prestali štebotať sme postrehli aj my.

  Fotoalbum z akcie: (3 v 1 – ZATMENIE, JARNÁ ROVNODENNOSŤ, NOV)

 • Program eTwinning

  eTwinning = partnerstvá škôl v Európe

  eTwinning = komunita európskych škôl a európskych učiteľov

  eTwinning je internetový portál na spoluprácu učiteľov a žiakov z celej Európy.

  Program eTwinning sa zameriava na podporu využívania moderných informačných a komunikačných technológií za účelom vytvorenia partnerstiev európskych škôl . "E" je skratka pre "elektronický" a "twinning" znamená "partnerstvo, družba". eTwinning nám umožňuje nájsť partnerskú školu, s ktorou môžete realizovať inovatívne školské projekty.

  Písať projekty a hľadať partnerské školy, s ktorými budú spolupracovať aj naši žiaci sa snaží aj niekoľko učiteľov z našej základnej školy.

  Momentálne máme na škole spustené tri krátkodobé projekty, ktoré vymysleli s pripravili naši učitelia. Už teraz však vieme, že Mgr. Marta Lamošová pripravuje ďalší, o ktorom Vás budeme v krátkej dobe informovať.

  AKO CHUTÍ VEĽKÁ NOC V TURCI – do projektu sú zapojení žiaci 7.B triedy s pani učiteľkou Mgr. Ivanou Remeňovou. Spolupracujú so žiakmi siedmeho ročníka zo Základní školy Česká Třebová, Nádražní ulice. (http://www.zsnadrazni.cz)

  EASTER IN OUR TRADITIONAL CULTURE – do projektu sú zapojení žiaci 6.A triedy a tiež žiaci 8.B s pani učiteľkou Mgr. Júliou Janíkovou. Spolupracujú s rumunskou školou a komunikujú v anglickom jazyku. (Scoala Gimnaziala nr.1 Bogdanesti)

  Pri príležitosti svetového dňa divadiel sa pani učiteľka Mgr. Mária Petrikovičová a žiaci šiesteho a deviateho ročníka zapojili do projektu DIVADLO OČAMI DETÍ. Spolupracujú so žiakmi Základní školy a Praktické školy U Trojice z Havlíčkůvho Brodu. (http://www.zsutrojice.cz).

  O priebehu a výsledkoch spolupráce Vás budeme priebežne informovať na stránke školy.   Mgr. Ivana Remeňová

 • Projekt Pangea

  Pangea je celoeurópska matematická olympiáda pre žiakov základných a stredných škôl. V roku 2015 prebieha už jej 4. ročník, a na túto olympiádu sa prihlásila aj naša škola.

  Organizátor súťaže chce svojim mottom “matematika spája” zjednotiť všetkých žiakov v názore, že matematika je aj zábavná a netreba sa jej vyhýbať. Hlavným cieľom olympiády Pangea je preto zvýšiť záujem žiakov o matematiku a zdokonaliť ich logické myslenie. Aj z tohto dôvodu je najmenej polovica úloh zostavená tak, aby sa dala vyriešiť len prostredníctvom logického uvažovania. Aby bola Pangea dostupná pre všetkých žiakov, je úplne zadarmo. Organizátor navyše štedro odmeňuje nie len najlepších študentov, ale aj pedagógov, nakoľko aj oni si zaslúžia uznanie.

  Naši žiaci si svoje matematické znalosti, ako aj logické myslenie preveria v utorok 10.3. 2015 ( žiaci 8.A, 8.B. 9.A, 9.B) a 11.3. 2015 ( žiaci 7.A, 7B).

  Viac nájdete na stránke: http://www.pangea-sutaz.sk                    

  Mgr. Ivana Remeňová

 • Lyžiarsky výcvik

  Nám, žiakom 7.A a 7.B sa práve skončil lyžiarsky výcvik. Prvý deň  sa moc nepodaril, pršalo, ale naše sklamanie netrvalo dlho, pretože sme mali náhradný termín.  Od utorka z nás urobili dve skupiny – lyžiarov a nelyžiarov. My lyžiari, sme s pani učiteľkou jazdili na vleku a opakovali,  čo nám kázala. Učili sme sa napríklad paralelne lyžovať.  Nelyžiari sa zatiaľ s pánom učiteľom učili prvé kroky na lyžiach. V stredu náš výcvik pokračoval a obe skupiny sa učili nové a nové veci. Vo štvrtok nastala tvrdá príprava na piatkové preteky, ktoré vyhrala Miriam Dianovská a Matej Plevka. V pondelok na nás čakalo veľké vyhodnotenie, a následne karneval v maskách. Celý lyžiarsky výcvik bol super :). Ďakujeme!

   Tereza Albertová

 • Vajanského Martin

  V prvý marcový týždeň sa na našej škole uskutočnilo školské kolo celoslovenskej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorá však v Turci nesie názov podľa významného martinského rodáka, spisovateľa a politika, Svetozára Hurbana Vajanského – Vajanského Martin. Školského kola sa zúčastnili žiaci 2.-9. ročníka, pričom boli rozdelení do vekových kategórií: 2. – 3. ročník = I. kategória, 4. – 6. ročník = II. kategória, 7. – 9. Ročník = III. kategória. Zvlášť sa hodnotila poézia a zvlášť próza. Porota, ktorú tvorili pani učiteľky slovenského jazyka a literatúry, mala neľahkú úlohu, aby spomedzi viacerých šikovných recitátorov a recitátoriek vybrala tých najlepších, ktorí našu školu reprezentovali aj na okresnom kole, konanom v Martine. Napokon sa dohodli na nasledovných víťazoch:  (fotoalbum)

  1. kategória – poézia:
  1. miesto: Terézia Staňová, 3.A
  2. miesto: Klára Matulová, 2.A
  3. miesto: Karin Vladárová, 3.A
  1. kategória – próza:
  1. miesto: Nikola Rybárová, 2.B
  2. miesto: Timea Hanáková, 2.B
  3. miesto: Ingrid Špirková, 2.A
  1. kategória – poézia:
  1. +    2. miesto: neudelené

        3.    miesto: Zuzana Pirohová, 5.B

       II. kategória – próza:

       1.    miesto:  Leonarda Vrabcová, 5.B

       2.    miesto:  Marika Majáková, 5. B

          Júlia Stehlíková, 6.A

       3.    miesto:   Matej Marček, 5.A

       III. kategória – poézia:

       1.    miesto:  Martina Grígerová, 9.B

       2.    miesto:  Andrej Benko, 7.A

       3.    miesto:  Kristína Sušienková, 9.A

  III. kategória – próza:

        1.   miesto:   Vanessa Schneiderová, 9.B

        2.   miesto:   Martin Sokol, 7.A

        3.   miesto:   neudelené

  Na okresnom kole nás veľmi úspešne reprezentovala Terezka Staňová, ktorá získala krásne 3. miesto.

  Všetkým recitátorom veľmi pekne ďakujeme za trpezlivosť pri učení sa a podanie výborných výkonov. Už teraz sa tešíme na ďalšie recitačné súťaže.

  Mgr. Petra Palubjaková

 • Aktivizujúce metódy vo výchove

  Nie je vzdelávanie ako vzdelávanie. Až vzdelávanie v tom, ako tablety vhodne začleniť do vzdelávacieho prostredia školy a ako ich využívať pre tvorivú prácu žiakov naprieč predmetmi je okamih, kedy sa dobrému didaktikovi zablysne v očiach. A ten okamih je práve tu!

  Národný projekt – "Aktivizujúce metódy vo výchove" je projekt, do ktorého je zapojená aj naša základná škola. Účelom projektu je skvalitnenie vzdelávania pedagógov a odborných zamestnancov v oblasti výchovy, pričom sa špecializuje na profesionálne zvládnutie využívania aktivizujúcich metód vo výchove ako nástroja na eliminovanie výchovných problémov, formovanie základných hodnotových systémov a zvyšovanie mediálnej gramotnosti a to nielen v reálnom prostredí ale i spojení s novými informačnými technológiami. Je zameraný na tieto hlavné oblasti výchovy.

  1. Inovovať profesijné kompetencie formou zdokonaľovania zručností, schopností, vedomostí zamestnancov pracujúcich v oblasti vzdelávania a výchovy.
  2. Naučiť jeho účastníkov pracovať so základnými technológiami, ktoré deti milujú.
  3. Byť atraktívnym vyučujúcim a adekvátnym partnerom digitálne zdatnej mládeže.
  4. Interaktívne využívať získané edukačné balíčky obsahujúce špeciálne audiovizuálne obsahy, filmy z domácej produkcie a interaktívne digitálne pomôcky, kreatívne audiovizuálne zadania a pracovné listy v elektronickej podobe.
  5. Naučiť pedagógov povyšovať dôležité obsahy na zaujímavé.

   

  Dňa 4.3.2015 sme sa zúčastnili druhého stupňa školení na tablety pod názvom „ Manažment tabletovej učebne“. V rámci školenia nás učili využívať riešenie Samsung School, vytvárať rôzne pracovné materiály či kolektívne úlohy. Nacvičili sme si ako viesť prácu žiakov s tabletmi počas vyučovacích hodín. Po oboznámení sa so všetkými funkcionalitami, sme si vyskúšali riešenie na modelovej hodine s 18 žiakmi z 9.A a 9.B triedy.

  Fotogaléria zo školenia                   Viac o projekte : http://www.amvprojekt.sk/                                            

  Mgr. Ivana Remeňová, Mgr. Ľudmila Sýkorová, Mgr. Mária Petrikovičová

 • Noc v škole

  V piatok 27.2.2015 dali pani učiteľky trom najlepším žiakom z každej triedy na druhom stupni možnosť prežiť jednu noc v škole. Hneď po príchode sme sa ubytovali v telocvični našej školy. V jedálni nás rozdelili do farebných tímov. Tímy boli zložené zo žiakov z každého ročníka. Potom na nás čakali rôzne súťaže, za ktoré sme dostávali body. Medzi deťmi mali najväčší úspech ,Pevnosť Boyard,, čo bola uzavretá miestnosť, z ktorej sme sa dostali až po tom, ako sme zdolali mnohé úlohy a získali sme heslo, ktoré nám otvorilo dvere; Orienťák, pri ktorom sme chodili po celej škole potme a hľadali indície, ktoré nám pomohli rozlúštiť celú úlohu. No zábavná bola aj úloha, v ktorej sme mali prerozprávať rozprávky svojím spôsobom. Každý tím bol jedinečný a známe rozprávky získali nový nádych. Po mnohých ďalších úlohách sme sa nadránom pobrali do telocvične, kde sme mali rozložené spacáky a zaspávali sme pri rozprávke, premietanej na plátne. Ráno, po raňajkách, sme sa dozvedeli, ako sa jednotlivé skupiny umiestnili. Po týchto dvoch perfektne strávených dňoch sú mnohí žiaci, ale (dúfame) aj pani učiteľky rozhodnuté zopakovať si tieto úžasné chvíle.

   S. Balážova, V. Schmidtová, 9.A

  A tu sú reakcie ďalších žiakov:

  Keď sme prišli do školy, dali sme sa do skupín. Posadali sme si v jedálni, tam sme dostali súťaž uhádnuť zvuky vecí, ďalej sme museli chodiť cez prekážky s lyžicou a na nej bola pingpongová loptička.Za tým sme mali dve súťaže a potom romantickú večeru pri sviečkach v skupinách. Večera trvala asi pol hodinu. Po navečeraní sa sme mali súťaž pevnosť Boyard. Organizátori nás zavreli v cvičnej kuchynke a tam sme mali plniť úlohy a získavať indície. Podobná súťaž bola, aj keď sme chodili po škole. Po súťažení sme mohli chodiť po škole a strašiť sa. Potom sme zaľahli do spacákov a pozerali sme sa na film, ktorý sme vopred losovali. Bola tiež tombola, v ktorej dostal každý nejakú výhru. Na raňajky sme mali párky s rožkom a čaj. Po raňajkách sme mali vyhodnotenie súťaži a odovzdanie cien. O pol deviatej sme mali rozchod.Popis: https://mail.google.com/mail/e/ezweb_ne_jp/B97

  Piatková akcia bola lepšia ako som čakal. Najlepšie bolo behanie v noci po škole. Ak by to bolo aj nabudúce, určite by som išiel znovu.

  Najviac sa mi páčilo večerné hľadanie indícii v tme, bolo to náročné, ale stálo to za to. Bolo dobré, že sme boli pomiešané rôzne typy ľudí. Ale i tak bolo najsrandovnejšie a divadlo a kulisy.

  Na piatkovej noci sa mi najviac páčilo,. že sme všetci pracovali ako tím a riešili sme spolu rôzne úlohy. Najlepšie bolo behanie po škole, bolo to veľmi napínavé. Škoda, že my deviataci sa už nabudúci rok nezúčastníme.

  Keď sme sa o tejto akcii dozvedeli cez rozhlas, pomysleli sme si, že to nemôže byť odmena, byť dlhšie v škole, opak bol však pravda, bola to super akcia kopec srandy a dúfam že sa čoskoro zopakuje. V neskorých hodinách sme sa rozhodli spať a ráno stávali s "radosťou a úsmevom".

  Páčilo sa mi, že tam bolo veľa dobrých súťaží a išli sme neskoro spať. Mohli tam byť ešte ďalšie hry... Bolo to super!

  Veľmi sa mi tam páčilo. Bolo by super, keby takáto aktivita bola ešte raz. No najlepšou aktivitou bol, podľa mňa, florball.

  Veľmi sa mi to páčilo. Moc som sa nevyspala, ale to nevadí. Bola som rada, že sme boli v skupinách rôzneho veku. Páčili sa mi všetky súťaže, ale do tých fliaš sa mi nechcelo strkať ruky. Určite by som tam chcela ísť ešte raz.

  Na noci v škole sa mi páčilo všetko, len ten florball ma sklamal, pretože to nebol zápas proti učiteľom, ale len sa strieľalo do brány, ale aj to bolo dobré. Najlepšie bolo nočné behanie po škole. Bolo by dobré, keby sa táto akcia zorganizovala ešte raz.

   

  Túto noc som si veľmi užil. Niektoré súťaže boli skvelé. Najviac sa mi páčila súťaž ,exitárium,. Mohlo tam však byť aj viac súťaží, kde by sme behali po škole, kde by sme riešili nejaké tajomstvo pomocou indícií. Určite by som tam nechal tie rozprávky, to bolo asi najsmiešnejšie z celej noci. Mohlo tam byť viac strašidiel a nejaká učiteľka sa tiež mohla prezliecť za strašidlo. Orienťák bol super, ale mohol mať viac indícií.

  Na akcii sa mi páčilo všetko. Všetko bolo dokonalé. Nemalo to chybu.

  Najviac sa mi páčila ,Pevnosť Boyard,. Jediné, čo by som zmenila, by bolo, že by učiteľky chodili s nami. Ale to nevadí, táto noc bola najlepšia noc, akú som zažila. Nikdy na to nezabudnem. Chcela by som tam ísť znova.

  Bola to výborná akcia. Robili sme rôzne aktivity, no mne sa najviac páčil orientačný beh. Som veľmi rada, že som tam mohla byť a dúfam, že podobná akcia ešte bude.

  Bolo fajn, celá škola sa stala strašidelnou budovou. Bavila som sa. Bola to nezabudnuteľná noc. FOTOGRAFIE

 • KARNEVAL

  Hovorí sa, že dátum 13. v piatok je nešťastný deň. Pre žiakov našej základnej školy to však vôbec neplatilo. Veľkú radosť mali preto, lebo to bol posledný deň pred prázdninami. No ešte väčšiu radosť z tohto dňa mali preto, lebo sa konal Karneval. Hneď ako sa otvorili dvere školy 13. 02. 2015 bolo vidno, že dnes je výnimočný deň.. Na niektorých žiakoch to prezradili iskričky v očiach a na iných už doma pripravené líčenie. Od rána pobehovali po škole rôzni hrdinovia, víly, princezné no aj strašidlá. Spolu s pani učiteľkami sa presunuli do veľkej telocvične našej školy, kde ich peknou hudbou a s úsmevom na tvári privítal DJ MIRO. Zábava bola poprepletaná rôznymi súťažnými aktivitami a tombolou. Na masky však nezabudli ani naše pani kuchárky a na desiatu im pripravili občerstvenie v podobe čerstvo upečených , chutných šišiek  s lekvárom a sladký čaj. Za to sa im chceme v mene nás aj našich detí touto cestou poďakovať.            

  Mgr. Lucia Vrábelová

 • PODPORTE NAŠU ŠKOLU

  Vážení rodičia a priatelia školy, ak nakupujete v internetových obchodoch, podporte našu školu.

  Školu môže podporiť ktokoľvek, kto nakúpi u uvedených partnerov - obchodov prostredníctvom tejto stránky.

  Pod pojmom ktokoľvek sa rozumie učiteľ, rodič, žiak, kamarát, známy, sympatizant školy ....a pod. Ďakujeme!

 • Základný fotoalbum
  19. 3. 2015

  Do galérie Základný fotoalbum boli pridané fotografie.

 • KONZULTÁCIE

  3.3.2015 - Konzultácie pre rodičov: od 13.30 - 17.00

   - každý prvý utorok v mesiaci 

 • Zápis

  Dňa 21. januára – 22. januára 2015 sa konal na ZŠ SNP Sučany zápis do 1. ročníka pre všetky deti, ktoré do 1. septembra 2015 dosiahnú 6 rokov. Na deti sa tešili všetky pani učiteľky 1. stupňa, ktoré pod vedením špeciálnej pedagogičky p. Marčekovej pripravili rôzne úlohy. Tento rok  sme sa rozhodli viesť tieto dva dni trošku netradične. Deti spolu s učiteľkou museli prejsť 5 stanovíšť. Každé stanovište bolo zamerané na preskúšanie určitej zručnosti od hrubej motoriky cez slovnú zásobu, matematické predstavy, jemnú motoriku či krátkodobú pamäť. Za odmenu si každé dieťa odnieslo sladkosť a darček, ktoré im pripravili pani učiteľky. A aby nezabudli na dnešný deň, každému pani učiteľka  Gábrišová na pamiatku vypísala pamätný list. 

  Mgr. Lucia Vrábelová

strana: