• 8. ročník rok 2012

• Rok ubehol ako voda a naša škola 3. mája opäť ožila neznámymi tvárami. Prečo?

V priestoroch našej základnej školy sa konal už 8. ročník  okresného  kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy s tematikou prírody. Súťaž je pomenovaná podľa nášho rodáka Ruda Morica. Zúčastnilo sa jej 43 recitátorov z 10 škôl okresu.

Pani učiteľky a recitátorov privítala v prekrásnej Pamätnej izbe  E. Lazišťana pani Mgr. Jarmila Hanáková. Po jej úvodných slovách, týkajúcich sa spomienky na našich dvoch rodákov, sa súťažilo v 3 kategóriách. Porotu tvorili pani učiteľky z jednotlivých škôl. Všetky skonštatovali, že práca poroty bola veľmi ťažká, pretože výkony recitátorov boli na vysokej úrovni. Víťazmi sa stali:

1. kategória

próza:

1. A. Horecká (ZŠ H. Zelinovej)

2. L. Benkovská (ZŠ Gorkého)

3. M. Kytasová (ZŠ Turany) a B. Socháňová (EZŠ)

poézia:

1. B. Maronová (ZŠ Turany)

2. N. Šnírovská (ZŠ H. Zelinovej)

3. Z. Thomková (ZŠ Turanyň a P. Najšelová (ZŠ a MŠ Priehradná).

2. kategória:

próza:

1. S. Boháčiková (Gymnázium J. Lettricha)

2. V. Babušíková (ZŠ Gorkého)

3. Z. Kráľová (ZŠ H. Zelinovej)

poézia:

1. K. Demčík (Gymnázium J. Lettricha)

2. N. Krížová (ZŠ Gorkého)

3. L. Vojteková (ZŠ Sučany)

3. kategória:

v poézii aj v próze boli ocenení iba 2 recitátori /spolu ich bolo 5/

poézia:

1. P. Hoferica (Gymn. J. Lettricha)

próza:

3. miesto D. Lukáč (Turany)

Pre všetkých prítomných bolo už tradične pripravené občerstvenie a pre víťazov pekné diplomy a krásne knihy. Víťazom blahoželáme a už teraz sa všetci tešíme na ďalšie stretnutie sviatku slova na ZŠ Slovenského národného povstania v Sučanoch. Najviac nás potešilo konštatovanie pani učiteliek, že sa k nám vždy veľmi tešia, pretože ich vždy milo privítame a cítia sa tu veľmi príjemne nielen ony, ale aj ich žiaci.   Pozrite si fotografie.