• 11. ročník rok 2015

• Moricove Sučany

S príchodom jari sa naša škola opäť začína pripravovať  na známu recitačnú súťaž s tematikou prírody venovanú pamiatke nášho rodáka Ruda Morica.  24. apríla hneď zavčas rána sme stretávali v priestoroch vynovenej a vykrášlenej školy známe, ale i menej známe tváre recitátorov z 9 škôl nášho regiónu. Niektorých prišli podporiť okrem pani učiteliek aj staré mamy a maminy. 40 recitátorov súťažilo v 3 kategóriách. A kto bol medzi ocenenými?

1. kategórii (spolu bolo 16 súťažiacich 2. – 4. ročníka):
          Poézia:   1. miesto:   Elizabeth Majdišová ZŠ evanjelická
            2. miesto: Petra Najšelová      ZŠ s MŠ Ul. Priehradná
            3. miesto: Marko Baráni ZŠ Turany
          Próza:  1. miesto:             Kristína Horecká    ZŠ H. Zelinovej
            2. miesto:                   Tomáš Dubovec  ZŠ Turany
              Lukáš Vojtek                      ZŠ SNP Sučany
              Timea Hanáková                 ZŠ SNP Sučany
             3. miesto:            Tobiáš Peter Ondrla ZŠ Turany
          2. kategórii (spolu bolo 20 recitátorov 5. – 7. ročníka):
          Poézia:  1. miesto:                     Alena Kubalová Gymnázium J. Lettricha
            2. miesto:               Patrícia Najšelová ZŠ s MŠ Ul. Priehradná
            3. miesto:              Barbora Maronová ZŠ Turany
              Linda Benkovská     ZŠ Gorkého
          Próza: (bola na veľmi dobrej úrovni) 1. miesto:            Leonarda Vrabcová  ZŠ SNP Sučany
            2. miesto:            Barbara Socháňová Gymnázium J. Lettricha
              Michaela Ujčeková      ZŠ Turany
            3. miesto:               Tereza Perašinová ZŠ M. R. Štefánika
              Júlia Stehlíková                  ZŠ SNP Sučany
          V 3. kategórii  –  ako každoročne –  bolo najmenej súťažiacich (spolu 4)
          Poézia:                                  1. miesto: David Bače Gym názium J. Lettricha
            2. miesto:                     Katarína Mazúchová  ZŠ s MŠ A. Bernoláka
          Próza:                                   1. miesto:  Kristián Demčák Gymnázium J. Lettricha
            2. miesto:                                Lucia Vojteková  ZŠ SNP Sučany

Pre  prítomných bolo pripravené výborné občerstvenie a ocenení si domov odnášali hodnotné knihy a diplomy s portrétom Ruda Morica. Ich výborné  recitačné výkony boli akýmsi milým darčekom pre našu 40 – ročnú jubilantku školičku. Okrem toho si pripomíname aj 30. výročie úmrtia spisovateľa, ktorého inšpirovala v jeho tvorbe krásna príroda.

Všetci odchádzali domov nadšení a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie o rok.

J. Hanáková