• Úspešná riešiteľka súťaže Fazuľkova

Dňa 21. 3. 2024 bol termín na odovzdanie vyriešenej tajničky z nového čísla časopisu Fazuľkovo. Do školskej jedálne za nami dobehla ako prvá Klaudia Čechová z 3. A. Všetky odpovede mala vyriešené správne. Neváhali sme a odovzdali sme jej výhru, odfotili sme sa s ňou a pogratulovali sme jej. V nasledujúcom čísle Fazuľkova môžeš vyhrať práve ty! Termín odovzdania bude zverejnený v úvodníku časopisu.

• Spoznaj Turiec - Sučiansky hrad

Po zime-nezime sme v poobedňajších hodinách v piatok 15. 3. 2024 pokračovali so žiakmi 3. a 4. ročníka v spoznávaní hradov nášho Turca. Tentokrát sme sa vybrali na Sučiansky hrad. Alebo teda na to, čo po ňom ostalo. Pretože hrad v súčasnosti predstavujú chabé zvyšky muriva, vysoké sotva 20 cm, priekopa a záseky v skale. Ale neumenšovalo to našu radosť z pekného, nie veľmi náročného výstupu naň. A počasie nám naozaj prialo.

• Úspešní recitátori

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a s finančnou podporou Národného osvetového centra a mesta Turčianske Teplice pripravilo 70. ročník regionálneho kola celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy, Vajanského Martin – Hviezdoslavov Kubín 2024.

• Prvá pomoc

14. 3.2024 k nám prišli študenti medicíny, aby nás oboznámili s prvou pomocou. Rozdelili si nás na tri skupiny. V prvej skupine sme si vyskúšali, ako zachrániť život dusiacemu sa človeku.
            V druhej skupine sme si vyskúšali, ako sa správne robí KPR a aj sme si pri tom zaspievali:)
            V tretej skupine sme sa naučili rozpoznať zlomeninu a znehybniť končatinu v prípade zlomeniny.
            Všetkým sa to veľmi páčilo a radi by sme si to všetci znova zopakovali.

• Školský Mozgožrút

V marci sme sa opäť stretli, aby si jednotlivé tímy zmerali svoje vedomosti v školskom kvíze. Teší nás, že v každom kole vidíme nové tváre. Víťazmi sa tentokrát stal tám BaKieho, druhé miesto obsadili nováčikovia Výletníci a na 3. mieste skončili naše stálice - Štúrovci. Do konca školského roka ešte stihneme pár kôl, na ktoré sa už teraz tešíme :)

• Ministerstvo vnútra

Štvrtok 28. 3. 2024