• Profil školy

• Našu školu navštevuje v 21 triedach 391 žiakov. Z tohto počtu sú  tri špeciálne triedy pre žiakov s ľahkým mentálnym postihnutím variant A.  V škole pracujú tri oddelenia školského klubu detí.  Žiakom so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami sa venuje školský špeciálny pedagóg Mgr. Lýdia Marčeková, tri asistentky učiteľa a školský psychológ.  Sme takmer najväčšia plnoorganizovaná  dedinská škola v okrese Martin. Škola sa môže pochváliť dobrou úrovňou výchovno – vyučovacích výsledkov, množstvom úspechov a popredných umiestnení v okresných, regionálnych či celoslovenských súťažiach a olympiádach, aktívnou účasťou v rôznych spoločenských a kultúrnych  podujatiach. Škola sa zapája aj do rôznych projektov.

(aktualizované  september 2022)

Tešíme sa z toho, že na škole sa postupne udomácnili rozličné podujatia a aktivity, z ktorých sa vytvorili naše vlastné tradície. Medzi ne patria:

Pravidelné vydávanie informačného sprievodcu školou.

Kultúrne vystúpenia žiakov pre starších občanov a invalidných dôchodcov.

Aktivity učiteľov a žiakov zamerané na primárnu prevenciu v Týždni boja proti drogám.

Zber druhotných surovín, separovaný zber na škole.

Daruj radosť - daruj sladkosť z mikulášskeho balíčka pre deti v detskom domove.

Hodnotné výchovné koncerty a výstavky výtvarných prác žiakov elokovaných tried ZUŠ.

Súťaže o najkrajšiu výzdobu tried k Vianociam, Veľkej noci.

Tvorivé dielne „ Deti a tradičná ľudová tvorba“ k rôznym príležitostiam za účasti rodičov a žiakov.

Kultúrny program žiakov v predvianočnom období.

Organizovanie plaveckých a lyžiarskych výcvikov žiakov.

Svetový deň zdravia – organizovanie turistických výstupov   v regióne Turca.

Deň Zeme - úprava okolia školy. Aaktivity zamerané na ekológiu.

Valentínska pošta – zhotovenie a zaslanie valentínok.

Deň narcisov – humánne podujatie na škole i v obci.

Moricove Sučany – regionálna súťaž v prednese poézie a prózy s témou príroda. (Organizuje naša škola.)

A mnoho iných zaujímavých podujatí.